Dizajnové miniskalky už zdobia interiér

Včelie plasty, zvieratá či geometrické tvary – to všetko inšpirovalo pri tvorbe nadšencov, ktorí sa zúčastnili nášho DIY workshopu v Creative Point-e. Tentokrát sme v tvorivej dielni mali milovníkov skalničiek, ktorí si vytvorili alternatívu záhradnej skalky, vhodnú aj pre menšie príbytky.

Nápady je dobré najskôr preniesť z hlavy na papier a spracovať ich v Corel Draw.

Potom môže pracovať aj laser, ktorý vyreže kompletný 2D model.

Už prvé skice naznačili, že fantázii sa medze klásť nebudú. Workshop sme tradične začali náčrtmi,  základmi vektorovej grafiky v programe Corel Draw, až kým sme nevytvorili výsledný 2D model originálneho kvetináča. Jednotlivé časti z dreva či plexiskla potom zobral do parády laser.

Skladačka, ktorá baví.

Stačia už len šikovné ruky a trochu lepidla.

Jednotlivé časti bolo treba už len správne poskladať a zlepiť. Do otvoru sme na záver pridali substrát a sukulent, či inú izbovú rastlinu. Aj tu sa dalo vyšantiť s farbami, ktoré dali výslednému doplnku jedinečný vzhľad.

V priesvitnej časti dobre vynikol farebný dekoračný štrk.

„Najväčším prínosom pre mňa bol osobný prístup, rozšírenie obzoru a práca s Corel Draw. Netušila som, že takéto niečo máme v Bratislave. Snažím sa robiť sama, skúšam grafické „všeličo“ a toto bolo niečo nové. Nakoľko robím momentálne web, tak mi to pomôže pri úprave obrázkov,“ povedala účastníčka workshopu Lucia Takáčová, ktorú prilákala najmä zvedavosť a prepojenie vektorovej grafiky s výrobou hotového modelu.

Tvarom ani materiálom sa medze nekládli.

Každý účastník workshopu si tradične odniesol domov vlastný interiérový doplnok. Miniskalka v kvetináči je ideálnym riešením pre menšie príbytky, či oživenie pracovného priestoru. Bez problémov sa dá umiestniť na balkón, stôl alebo na okno. Ak sa vám náš kreatívny počin páčil, neváhajte sa prihlásiť na ďalšie pripravované DIY workshopy.

Ich zoznam nájdete: https://www.facebook.com/pg/SlovakBusinessAgency/events

Workshopy a ďalšie zaujímavé služby v bratislavskom Creative Point-e sa organizujú v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj / ITMS2014+ 313041I861. Účasť je bezplatná. Podmienky účasti sú zverejnené v rámci každej plánovanej udalosti