European Maker Week v Creative pointe NPC

Buď inšpiráciou pre svoje okolie a vyrob si jedinečný produkt v rámci European Maker Week v Creative Pointe NPC. Tento týždeň výroby je zameraný na kutilov, nadšencov a všetkých, ktorí sa chcú naučiť niečo nové a využiť svoje schopnosti na zhotovenie najrôznejších produktov. 
 
 
 
 
Pri tejto príležitosti pre Vás pripravujeme nasledovné podujatia:

Posvieť si na budúcnosť

1. júna 2016 10:00 – 14:00
 
Workshop je zameraný na výrobu bytového doplnku – lampy, ktorá bude nízkonákladová a s jedinečným dizajnom navrhnutým priamo pre daný seminár. Účastníci sa oboznámia so softvérom CorelDraw, v ktorom si budú môcť upraviť predpripravený projekt, následne si v spolupráci s lektorom pozrú výrobu takéhoto produktu a v priestoroch Creative Pointu NPC si ho skonštruujú. Účastníci si budú môcť vziať vytvorený produkt so sebou.
 
 

Zarábaj dizajnom

2. júna 2016 14:00 - 15:30
 
Si kreatívny a láka ťa robiť z bežných vecí niečo jedinečné? Svet produktového dizajnu je pre teba tá správna voľba. Máš jedinečnú možnosť stretnúť sa so známymi produktovými dizajnérmi P. Masopustom a M. Pospíšilom, ktorí ťa prevedú svojimi podnikateľskými začiatkami a predstavia ti slasti a strasti práce produktového dizajnéra.  
 
 

Odhaľ kúzlo 3D tlače

2. júna 2016 16:00 – 18:00
 
Cieľom prednášky bude oboznámiť účastníkov s využitím 3D tlače v rôznych priemyselných odvetviach (potravinárstvo, textilníctvo, automobilový priemysel, nábytkárstvo, stavebníctvo),  pri vývoji orgánov či vo vesmíre. Taktiež budú oboznámení s rôznymi materiálmi využívanými pri tvorbe konečných modelov, počnúc špecifickými pyré na výrobu jedla, cez klasické plastové filamenty, práškové náplne, biologické náplne (kmeňové bunky, proteíny a pod.), až po špeciálnu zmes na tlač budov. Simultánne s prednáškou bude spustená 3D tlač na ukážku výroby modelov. 
 
 
 
Miesto konania
Creative Point NPC - Twin City Blok A
Karadžičova 2
811 09 Bratislava
 
  • Účastníci musia mať trvalé bydlisko v Bratislavskom kraji. Počet voľných miest je limitovaný. Účasť je bezplatná.

Na podujatia sa môžete prihlásiť prostredníctvom online formulára.