Kurz podnikateľských zručností (Bratislava)

18.marec 2019 | 16:00 - 22.marec 2019 | 20:00

Registrujte sa cez Žiadosť o účasť na podujatí

Ukončenie registrácie: 18.3.2019 do 12:00

Účastník sa registruje na Kurz podnikateľských zručností v NPC v celom jeho trvaní. Počet miest je limitovaný. Účasť je bezplatná. Na Kurz podnikateľských zručností sa môžu registrovať iba tí uchádzači, ktorí neabsolvovali Kurz podnikateľských zručností v rámci projektu NPC II – BA kraj v minulosti.

Kontakt: ap@npc.sk

ČO VÁS ČAKÁ?

Pondelok, 18.3.2019

Biznis zručnosti

Na čom budete zarábať a kto sú vaši zákazníci? Spoznáte rozdiel medzi Business MODEL Canvas a biznis PLÁNOM, na čo ich budete potrebovať a čo musia obsahovať. Praktické cvičenia vám ukážu ako môžete pomocou Business Model Canvas premeniť váš biznis nápad na skutočnosť.

Lektor: Ing. ANDREJ RYBOVIČ - sa venuje rozvoju podnikania a podpore podnikateľov viac ako 5 rokov. Podieľal sa na organizovaní víkendového startup podujatia v Žiline a pôsobil ako lektor a koordinátor univerzitného programu Povolanie podnikateľ. V súčasnosti je v rámci startupu MindBox zodpovedný za business development, marketing, komunikáciu s partnermi a predaj.

Utorok, 19.3.2019

Špecifické právne zručnosti

Ozrejmíte si, ako postupovať pri ZAKLADANÍ nového podnikania (živnosť a s.r.o.) i to, aké chyby najčastejšie robia ľudia pri výbere a zriadení právnej formy podnikania. Taktiež sa dozviete užitočné informácie o AUTORSKÝCH PRÁVACH, patentoch, ochranných známkach a o tom, ako si môžete ochrániť vašu podnikateľskú ideu.

Lektorka: JUDr. TIJANA ĆEĆEZOVÁ, LLM – odborníčka na obchodné právo, ochranu spotrebiteľa a členka Slovenskej advokátskej komory. Vedie vlastnú advokátsku kanceláriu a pôsobí ako generálna tajomníčka Slovensko – srbskej obchodnej komory.

Streda, 20.3.2019

Špecifické daňovo - odvodové zručnosti

Dozviete sa, ako sa čo najefektívnejšie vysporiadať s ÚČTOVNÍCTVOM a aké sú dane a odvody pri jednotlivých typoch podnikania.

Lektorka: Ing. Jaroslava Lukačovičová – dlhoročná úspešná podnikateľka. Okrem ekonomického a daňového poradenstva sa tiež venuje práci v treťom sektore. Pôsobí na poste poradkyne Združenia podnikateľov Slovenska a je aj prezidentka Slovenskej asociácie účtovníkov neziskových organizácií.

Finančné zručnosti

Získate vedomosti z finančného manažmentu a dozviete sa zaujímavosti o rôznych zdrojoch financovania vášho budúceho biznisu. Naučíte sa tiež, ako pripraviť rozpočet a nastaviť vyvážený cashflow.

Lektor: Ing. Marián Smorada, PhD. - dlhoročný podnikateľ v oblasti ekonomického a personálneho poradenstva, tvorby podnikateľských plánov a zámerov či finančných analýz.

Štvrtok, 21.3.2019

Biznis protokol a Komunikačné zručnosti

Získate prípravu na vaše prvé pracovné stretnutia a rady, ako vystupovať pri kontakte s budúcimi biznis partnermi alebo zákazníkmi. Naučíte sa, ako upútať svoje publikum a zlepšiť prezentačné zručnosti a ako správne využiť neverbálnu komunikáciu v biznise. Zistíte, prečo je dôležitý prvý dojem a ako ho nepokaziť.

Piatok, 22.3.2019

Marketingové zručnosti

Dozviete sa viac o nástrojoch online marketingu a sociálnych sieťach, ich logike a možnosti reklám a predaja. Zistíte, aké marketingové stratégie existujú