Startup, ktorý získal takmer pol milióna eur, uľahčí spracovanie faktúr

Fond inovácií a technológií, a.s. (FIT) zrealizoval investíciu do sľubného slovenského start-up projektu Datamolino. FIT poskytol finančnú investíciu až do výšky 500 tisíc eur spoločnosti Datamolino, ktorá vyvíja unikátne softvérové riešenie spracovania faktúr pre malé a stredné firmy.

 
Datamolino plánuje poskytovať softvérovú službu elektronického archívu a automatického spracovávania faktúr, čím by sa eliminovalo časovo a finančne náročné ručné prepisovanie faktúr do účtovných systémov, odstránila takto vznikajúca chybovosť a odbremenila účtovníkov od vykonávania nadbytočných úkonov. Datamolino zároveň umožní podnikateľom zjednodušiť komunikáciu s účtovníkom a získať lepší prehľad o došlých a odoslaných faktúrach. Víziou
Datamolino je cenovo-dostupné riešenie spracovania faktúr, bez zbytočnej námahy a za použitia softvéru jednoduchého ako e-mail.
 
Tím zodpovedný za Datamolino nie je žiaden nováčik, v minulosti už úspešne presadili projekt by square, ktorý zjednodušuje spracovanie a platbu faktúr. QR kódy by square môžete už nájsť na faktúrach veľkých aj malých firiem a ich načítanie podporuje vo svojich mobilných aplikáciách väčšina slovenských bánk. Napriek úspechu by square bolo zrejmé, že nie je jednoduché umiestniť QR kódy na všetky faktúry na svete. Spoločnosť sa preto rozhodla pre vývoj nového produktu Datamolino, ktorý bude vhodný a použiteľný pre každý podnik bez ohľadu na jeho veľkosť, zameranie a finančné možnosti.
 
„Andrej Glézl a Ján Korecký z Datamolino pracujú na vývoji inovatívnej služby, ktorá zefektívni administratívu v každej firme. Naša vzájomná komunikácia nás uistila, že majú skvelý tím, ktorý dokáže dotiahnuť rozbehnutý projekt do úspešného konca. Sme presvedčení, že investícia FIT umožní spoločnosti Datamolino úspešné etablovanie sa na trhoch v rámci EÚ,“ uviedol podpredseda predstavenstva FIT Rastislav Roško.
 
„Malé a stredné podniky chcú zefektívniť svoje procesy a šetriť peniaze. Datamolino im umožní zjednodušiť správu faktúr a komunikáciu s účtovníkom a v konečnom dôsledku ušetriť čas a peniaze. Sledujeme silný záujem o elektronizáciu podnikových procesov. Vďaka investícii od FIT môžeme na trh vstúpiť v čase, keď sa karty ešte len rozdávajú a poskytnúť svetu naozaj užitočné riešenie," uviedol Andrej Glézl z Datamolino.
 
Oficiálne oznámenie investície FIT do spoločnosti Datamolino sa uskutočnilo na tlačovej konferencii dňa 6. februára 2014 pri príležitosti slávnostného podujatia Wayra CEE Demo Day. V pražskom akcelerátore Wayra strávil tím Datamolino 7 mesiacov a načerpal veľa skúsenosti a inšpirácie pre ďalší vývoj produktu Datamolino.
 
Poslaním Fondu inovácií a technológií je formou poskytovania rizikového kapitálu podporiť podnikateľskú iniciatívu a tak rozvíjať podnikanie, zamestnanosť a hospodárstvo smerom k inovatívnej ekonomike. Vznikol ako reakcia na vznikajúci dopyt po rizikovom kapitáli na podporu podnikateľov s nápadmi a je výsledkom spolupráce Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) s investormi.
 
Ak máte podnikateľský nápad a chcete získať partnera, FIT neustále hľadá zaujímavé projekty na investovanie http://www.fondfit.sk/en

 

Podobné články

  • Hľadáte investora pre svoj startup? Chcete sa dozvedieť, čo sa práve deje na trhu slovenských nápadov s domácim kapitálom? Pozývame vás na odborné fórum, kde budete mať možnosť odprezentovať svoj projekt a vypočuť si inšpiratívnu panelovú diskusiu s investormi. Zúčastnite sa odborného fóra s názvom Slovak venture capital forum.

  • Koncom novembra sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu "Študentská podnikateľská cena 2014", ktoré podporila SBA.

  • Odborná hodnotiaca komisia, zložená zo zástupcov TUKE, priemyselnej sféry, úspešnej startup komunity, potenciálnych investorov a Slovak Business Agency (SBA), ktorá súťaž sponzorsky podporila, hodnotila startupy, ktoré prezentovali svoje biznis plány v Startup Centre TUKE.

DISKUSIA