Inkubátor NPC: Miesto kde to žije

Ak chceš čeliť novým podnikateľským výzvam, hľadáš pracovný priestor, chýba ti správne nakopnutie a máš nekonečne veľa otázok, zabehni do Národného podnikateľského centra v Bratislave.

V komplexe Twin City A na Karadžičovej ulici 2 nájdeš bezplatný podnikateľský Inkubátor, ktorý je „druhým pracovným domovom“ už pre 19-tich členov. Patrí medzi nich aj zohraná dvojka Pavel Buzás (na fotografii vľavo) a Ondrej Mišák (vpravo). Spoločne reprezentujú firmu iGenius. Zohraná dvojka, ktorá vždy rozveselí ostatných členov Inkubátora nám v rozhovore povedala viac o rozhodnutí stať sa jeho členom, o motivácii a biznise. 

Ondrej, priblíž stručne o čom je vaše podnikanie?

Spolu s Pavlom sme založili značku iGenius a rozbehli sme biznis ako osobní Apple poradcovia. Učíme ľudí používať Apple produkty a služby efektívnejšie, čím šetríme ich čas a energiu. Sme zameraní na úplných začiatočníkov, ale máme aj veľa klientov, ktorí sú už pokročilí užívatelia. Poskytujeme súkromné školenia priamo u zákazníka doma či vo firme, skupinové kurzy, profesionálne nastavenie produktov, poradenstvo a podporu.

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA HNEĎ

V lete to bude rok, čo ste členmi Inkubátora NPC. Ako vnímate toto prostredie? Čo sa za rok v biznise zmenilo a čo vám členstvo v Inkubátore NPC doteraz prinieslo?

Doteraz sme sa s Pavlom vždy stretávali v nejakej hipsterskej kaviarni, no nebol tam dostatočný priestor na vážne diskusie. Chýbala nám kancelária, kde by sme v súkromí mohli preberať obchodné veci. Vyhovuje nám stretávať v Inkubátore, kde je možné prísť kedykoľvek si zmyslíme. Hlavné plusy sú: super lokalita, príjemné prostredie a naozaj krásne priestory. Ešte väčším plusom sú zasadačky, ktoré využívame hlavne na mítingy s partnermi, konzultantmi a potenciálnymi zákazníkmi. Projekt má určite pre nás zmysel a Inkubátor by sme odporučili bratislavským firmám, ktoré ešte nemajú vlastné priestory. Vďaka nemu sme získali viac klientov, otvorili nové skupinové kurzy a momentálne pracujeme s mentorom na tvorbe online kurzu.

Ondrej spomínal mentora s ktorým spolupracujete. Pavel, aký je tvoj názor na ďalšie služby Inkubačného programu NPC? Ktoré z nich využívate najviac a ktoré by si odporučil ďalej?

Aktívne využívame konzultácie a mentoring. Doteraz sme absolvovali hodiny stretnutí s právnikom či copywriterkou. Získali sme množstvo cenných rád od profesionálov z oblasti HR, vzdelávania, daní či účtovníctva. Oceňujeme množstvo kvalitných konzultantov, s ktorými na tomto projekte spolupracujete. Vďaka efektívnemu spôsobu výberu mentora a la “speed dating” sme sa spoznali s Danielom Andráškom. Spoločne sme si stanovili krátkodobé a dlhodobé vízie, ku ktorým sa postupnými krokmi prepracovávame. Nesmiem zabudnúť spomenúť workshopy, tie hodnotím ako kvalitné a prínosné. S mentorom sme vážne spokojní. Má skúsenosti z praxe a veľmi usilovne nám pomáha.

V čom vám teda pomohol najviac?

Na stretnutiach spolu prichádzame na riešenia závažných otázok a aktívne mapuje náš dosahovaný pokrok. Keďže sme 2 spoločníci, pôsobí ako nestranná osoba pri rozhodovaní a prináša do biznisu triezvy pohľad.

Ako už isto viete, momentálne máme opäť zverejnenú výzvu na členstvo do Inkubátora NPC. Čo by ste odkázali tým, ktorí nevedia, či sa majú prihlásiť?

Príďte sa pozrieť do NPC, absolvujte nejaké podujatie, porozprávajte sa s ľuďmi v SBA alebo sa zastavte len tak na kávu v Inkubátore, kde sa stretnete a porozprávate priamo s tými, ktorí boli na tom istom mieste, na ktorom sa nachádzate vy dnes. A uvidíte sami :)

Ak ťa chalani zaujali a dostal si chuť dozvedieť sa viac, sleduj našu výzvu. Inkubátor NPC totiž opäť otvára svoje brány pre nových členov.