Projekt podnikateľskej delegácie pri príležitosti návštevy PPV a MiZVaEZ SR
v Malajzii a na Filipínach
Termín: druhá polovica februára 2015
Program bude na každú krajinu zostavený osobitne na mieru podnikateľskej delegácie. V programe uvažujeme s podnikateľským fórom, prezentáciou firiem, priamymi individuálnymi rokovaniami s partnermi (B2B) a prijatiami na obchodných komorách, podnikateľských profesijných združeniach a radách. Výsledný variant programu sa bude odvíjať od požiadaviek zúčastnených firiem.
Firmy sa môžu zúčastniť v jednej alebo obidvoch krajinách, prípadne môžu prísť v predstihu a odisť neskoršie z danej krajiny v závislosti od svojho individuálneho programu.
Veľkosť misie: cca 5-10 firiem/krajinu
Ostatné informácie: Cestovné a pobytové náklady si hradia účastníci. Každý účastník cestuje samostatne, stretnutie v dohodnutom čase na určenom mieste v danej krajine. Rokovací jazyk angličtina.
Organizátori: MZVaEZ SR
- sekcia SHSP/odbor ekonomickej diplomacie 2 (RED2)
- Veľvyslanectvo SR v Jakarte
Partneri v zahraničí: štátne inštitúcie, miestne komory a podnikateľské združenia
Odporúčané sektory:
Malajzia: ropný a plynárenský priemysel, spracovanie palmového oleja, energetika, doprava, strojárenstvo, obranný priemysel.
Filipíny: ťažobný priemysel, energetika (obnoviteľné zdroje, elektrárne na uhlie a plyn), obranný priemysel, vybavenie pre armádu a políciu, investície v oblasti turistiky, textilný priemysel.
Nie sú vylúčené ani ďalšie sektory v prípade odôvodneného záujmu.
Kontakt pre záujemcov na MZVaEZ SR:
Miroslav Tomo, RED2 (miroslav.tomo@mzv.sk)
alt. Drahomír Štos, R RED2 (drahomir.stos@mzv.sk)
V prípade predbežného záujmu - prihláste sa na vyššie uvedené kontakty do 12. januára 2015.









































































