Odborná porota hodnotila tie najlepšie a najúdernejšie prezentácie o podnikaní startupov v rámci takzvanej „pitch competition“.
V Bratislave sa uskutočnila súťaž v prezentovaní podnikateľských nápadov. Rozhodovala porota zložená z domácich a zahraničných investorov. Hlavnou cenou boli lístky na špeciálny Investors Day na hlavnom festivale Pioneers, ktorý sa uskutoční vo Viedni. Súťaž v Bratislave tak bola akousi predohrou pred skutočným „lámaním chleba“ v hlavnom meste Rakúska.
Priestor na prezentáciu dostalo osem mladých spíkrov zo startupov Coupling.me, Crosswalk, Lazyring, Orderlord, ParkingTip, Spacespy, WakesApp a WooGies.
Zatiaľ čo každý z účastníkov ukázal autentický a osobitý štýl prezentácie, víťaz mohol byť prirodzene len jeden. Stal sa ním startup ParkingTip, ktorý uviedol Jozef Mačák. Cenu Flemio Startup Sympathy si vystúpením zaslúžil Pavol Bujna z firmy Lazyring.
Aké najzaujímavejšie startupy sa zúčastnili súťaže?
Coupling.me: Zoznamovacia mobilná aplikácia založená na lokalizačných službách, ktorá používateľom umožní kontaktovať náhodných ľudí vo svojom bezprostrednom okolí elektronickou formou.
LazyRing: Unikátny hardvérový projekt, ktorý sa pokúša priniesť revolúciu do ovládania domácich spotrebičov ako televízory, domáce kiná a ďalšie. To všetko prostredníctvom špeciálneho prsteňa s integrovaným Bluetooth, infračerveným portom či bezdrôtovým nabíjaním.
Služba OrderLord: Je určená všetkým majiteľom reštaurácií, ktorí sa pokúšajú o najefektívnejší manažment svojich dodávok z prevádzok priamo do rúk zákazníkov. Podrobnejšie sme sa jej venovali v samostatnom článku.
Aplikácia ParkingTip: Ako už samotný názov napovedá, pomôže nájsť voľné parkovacie miesto. Dáta pritom zbiera priamo od chodcov, ktorí môžu voľné miesto označiť na mape. Z drobných poplatkov, ktoré vodiči používajúci aplikáciu odvedú do rúk spoločnosti, sú vyplácaní aktívni prispievatelia z radov chodcov.
Startup WooGies: Zameral sa na problematiku spoločného zdieľania bytu či domu medzi spolubývajúcimi. Mobilná aplikácia tak po vložení základných údajov o pravidelných platbách, ako sú nájom, energie či ďalšie výdavky – tieto prostredky podľa zadaných pravidiel rozráta medzi ostatných členov domácnosti.
Unikátny projekt zo slovenskej dielne s názvom WakesApp ponúka komunikačnú platformu, ktorá slúži k efektívnemu časovému manažmentu. Namiesto štandardných správ si totiž používatelia môžu medzi sebou posielať pripomienky, či už prostedníctvom vstavaného systému v rámci aplikácie, SMS správ či e-mailov. Následne je k dispozícii prehľad zadaných či prijatých úloh v jednoduhom kalendári.
Čo je pitch competiton?
Ide o krátke zhrnutie podstaty podnikania, v ktorom sa zástupca spoločnosti snaží za čo najkratší časový úsek predstaviť podstatu svojho biznisu, profesie či produktu s akcentom na trhovú a užitočnú hodnotu prezentovaného nápadu.
Článok bol uverjnený 29.4.2015 a nájdete ho na zive.sk