Najlepšia podnikateľka Slovenska 2016 je už známa

 

Podnikateľkou Slovenska 2016 sa stala Julianna Hložek Grmannová, majiteľka firmy Oxywater Slovakia, s.r.o.  Za úspechom nápoja Oxy water, ktorý táto firma produkuje,  stojí dáma so silným príbehom. Jej nezlomná vôľa prekonala rakovinu a pobila sa so zdravotnými problémami. Aj na základe vlastných skúseností sa rozhodla produkovať revolučnú okysličenú vodu obohatenú o 90 mg kyslíka, uzavretú v špeciálne upravenej a zdravotne nezávadnej plechovke. Okrem toho je zakladateľkou kyslíkového centra, ktoré poskytuje kyslíkovú terapiu blahodarne pôsobiacu pri riešení rôznych zdravotných ťažkostí. Blízki Juliannu opisujú ako líderku nielen v ukazovaní zdravšieho životného štýlu, ale aj ako ženu, ktorá počúva šiesty zmysel a následne ho vkladá do podnikania.

Vynikajúca podnikateľka, Sylvia Holopová, vedie v Kežmarku Hotel Hviezdoslav. V roku 2009 sa pustila do rekonštrukcie schátraných meštianskych domov, ktoré sa postupne zmenili na elegantný boutique hotel 4*kategórie. Okrem riadenia hotela sa intenzívne venuje obohacovaniu spoločenského a kultúrneho života v meste a regióne.

V kategórii Úspešná živnostníčka zvíťazila Eva Balogová, ktorá podniká už 10 rokov a vo svojej chránenej dielni zamestnáva 33 ľudí so zdravotným postihnutím. Jej zamestnanci našli možnosť realizovať sa pri výrobe káblových zväzkov a komponentov do elektromotorov.

Najúspešnejšou začínajúcou podnikateľkou sa stala Iveta Hrabovská. Pod značkou Gentle Jam obohacuje kulinársky trh o špičkové džemy s prídavkom tých najlepších alkoholov, čím vytvára nezameniteľnú chuť svojich produktov. Aby potešila telo nie len zvnútra, ale aj zvonku, venuje sa tiež špecializovaným masážam. Jej Poctivé masáže, si môžu záujemcovia vychutnať priamo vo vlastnej firme, kam jej maséri prídu uvoľniť pracovné napätie tela.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodla hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Slovenského živnostenského zväzu, Platformy žien Slovenska,  TOP Centra Podnikateliek, Finančnej správy, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, SBA , Internet.sk a víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže.

Špeciálnu cenu však udelil aj Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, Peter Pellegrini. Tú získala Silvia Mahutová, ktorá pod hlavičkou firmy Simlogic, s.r.o. rozbehla tvorbu elektronických vzdelávacích kurzov v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS), a venuje sa celosvetovej vzdelávacej a konzultačnej činnosť v oblasti IFRS,

čo bravúrne zvláda popri materskej dovolenke ako mamička troch  detí.

 

Výsledky súťaže Podnikateľka Slovenska 2016:

 

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

Víťazka: Iveta Hrabovská, Gentle Jam, Žilina - výroba špičkových džemov s prímesou kvalitných alkoholov.

Finalistka: Zuzana Pintérová, Aquababy Zuzka, Senec - plávanie batoliat a detí

 

Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

Víťazka: Eva Balogová, Michalovce -  výroba káblových zväzkov a častí elektromotorov v chránenej dielni.

 

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

Víťazka: Sylvia Holopová,  Hotel Hviezdoslav, Kežmarok - rekonštrukcia a prevádzkovanie štýlového boutique hotela.

Finalistka: Tatiana Nátna, Turčan - auto, s.r.o., Martin - výroba, predaj a servis obytných áut a karavanov.

 

Kategória PODNIKATEĽKA SLOVENSKA

Víťazka: Júlia Hložek Grmanová, Oxywater, Bratislava - výroba a distribúcia okysličených vôd.

 

Špeciálna cena podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho

Víťazka: Silvia Mahutová, Simlogic, s.r.o., Bratislava - tvorba elektronických vzdelávacích kurzov v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS).