Národné podnikateľské centrum v Žiline sa presťahovalo do nových priestorov

Od apríla nájdete Národné podnikateľské centrum (NPC) na novej adrese v centre mesta. Firmy, ako aj záujemcovia o podnikanie zo Žilinského regiónu tu môžu získať rôzne formy bezplatnej podpory.

Nové priestory nájdete na ulici 1. mája v Žiline v bývalom výrobnom závode Makyta. V moderných priestoroch je na prvom poschodí otvorené klientske centrum pre verejnosť každý pracovný deň. Tím NPC vám predstaví širokú ponuku bezplatných služieb a pomôže vám aj s registráciou.

Podpora ušitá na mieru

Registrovaní klienti sa môžu zúčastňovať seminárov na rôzne biznis témy, podujatí zameraných na networking, no najmä budú môcť využívať priestory pre účely osobných konzultácii s mentorom. Práve poradenstvo ušité na mieru je medzi podnikateľmi obľúbené.

 ,,Mnohé firmy majú nezodpovedané otázky z legislatívy, potrebujú zlepšiť poznateľnosť značky alebo nastaviť firemné procesy. Naše služby podnikateľom môžu ušetriť čas aj finančné zdroje. Poradenstvo im ušijeme na mieru a zabezpečíme aj experta v danej oblasti. Firmy to posunie vpred alebo získajú nový uhol pohľadu na svoj biznis,“ hovorí Juraj Smolka MSc., hlavný odborný koordinátor NPC Žilina.

V ekonomicky náročnej dobe odľahčia firmy od nákladov aj prostredníctvom preplácania vzdelávacích kurzov pre zamestnancov alebo vstupeniek na rôzne konferencie v štátoch Európskej únie.

Ak ešte nepodnikáte, no zvažujete začať, Národné podnikateľské centrum vám otvorí dvere do sveta biznisu. Aj pre nepodnikateľov sú pravidelne organizované odborné podujatia, kurzy podnikateľských zručností, letná škola podnikania a 6-mesačný intenzívny program Akcelerátor. Kreatívci zas ocenia technologickú dielňu Creative Point, ktorá ponúka technologické stroje ako 3D tlačiareň, laser či vinyl cutter.

,,Od nášho vzniku sme v Žilinskom kraji podporili už viac ako  920 firiem a 890 záujemcov o podnikanie. Sme pripravení podporovať podnikateľov v našom kraji aj naďalej a práve nové priestory nám umožňujú byť pre našich klientov viac dostupnejší,“ dodáva Smolka.

Partner vo svete podnikania

Národné podnikateľské centrum zastrešuje spoločnosť Slovak Business Agency, ktorá v rámci Slovenska prevádzkuje až 8 pobočiek s cieľom zvýšiť konkurencieschopnosť malých a stredných podnikov a podporiť aj záujemcov o podnikanie v danom regióne.

,,Národný projekt NPC v regiónoch je financovaný zo zdrojov Európskej únie a práve to nám umožňuje poskytovať služby bezplatne a rozvíjať podnikateľské prostredie aj v Žilinskom kraji. Ročne v rámci celého Slovenska organizujeme stovky odborných podujatí, poskytujeme tisícky hodín odborného poradenstva, podporujeme rodinné podnikanie, analyzujeme a monitorujeme podnikateľské prostredie a v neposlednom rade sa podieľame aj na tvorbe legislatívy,“ uzatvára generálny riaditeľ Slovak Business Agency Martin Holák.

Národný projekt NPC v regiónoch je spolufinancovaný z prostriedkov európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaná infraštruktúra.