Tlačové správy

Prestížna súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť a v novom šate!
Bratislava (7. novembra 2017) – Všetky podnikavé dámy majú príležitosť ukázať svoj úspešný biznis, a to celému Slovensku! Súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť. A s množstvom noviniek. Prestížna súťaž pre všetky podnikateľky odštartovala spoločne s babím letom – súťaž Podnikateľka Slovenska je tento rok vynovená, odvážnejšia a prináša ešte viac!
Bratislava, 7. novembra 2017

Chcete mať podnikanie v malíčku? Všetko potrebné sa dozviete 4. októbra na Dni súkromného podnikania s SBA
Bratislava (28. septembra 2017) – Láka vás podnikať? Máte zaujímavý nápad alebo už podnikáte a chcete sa posunúť ďalej? Pre všetkých, ktorí kráčajú alebo sa chystajú vykročiť týmto smerom pripravila Slovak Business Agency (SBA) Deň súkromného podnikania s podtitulom Všetko o podnikaní pre všetkých.
Bratislava, 28. septembra 2017

Dosiahnuté kompromisy pri regulácii jaslí a opatrovateliek detí, pomôžu opatrovateľom i rodičom. Stále je však čo zlepšovať
Bratislava, 23. novembra 2016 - Parlament bude na aktuálnej schôdzi rokovať o novele zákona o sociálnych službách, ktorú schválila vláda 21. septembra 2016. Novela prichádza s výraznou reguláciou detských jaslí ako aj výkonu práce opatrovateľa detí do troch rokov. 
Bratislava, 23. novembra 2016

Pre podnikateľov o 2 % výhodnejší úver počas Európskeho týždňa podnikania
Bratislava, 30. septembra 2016 - Slovak Business Agency v rámci  iniciatívy Európskeho týždňa malého a stredného podnikania tzv. SME Week – ponúka tento rok opäť pre malých podnikateľov zvýhodnené mikropôžičky. 
Bratislava, 30. septembra 2016

Bratislava, 26. septembra 2016 - Minulotýždňové rokovanie vlády k novele zákona o dani z príjmov prinieslo pozitívne výsledky pre zlepšenie podmienok malých a stredných podnikateľov, a to aj vďaka Slovak Business Agency (SBA), ktorá presadzuje zníženie regulačnej záťaže podnikateľov. 
Bratislava, 26. septembra 2016
 
Bratislava, 23. septembra 2016 - Vláda v stredu (21.09.2016) schválila novelu zákona o sociálnych službách, ktorá prichádza s výraznou reguláciou detských jaslí ako aj výkonu práce opatrovateľa detí do troch rokov. Slovak Business Agency (SBA) sa zapojila do pripomienkovania tohto materiálu a vzniesla voči nemu niekoľko zásadných pripomienok.
Bratislava, 23. septembra 2016
 
Bratislava, 1. septembra 2016 - Slovak Business Agency v rámci iniciatívy SME Week pripravila pre malých a stredných podnikateľov nielen zvýhodnené mikropôžičky (do sumy 50 000 eur), ale i odborné podujatia pre verejnosť. Ich cieľom je motivovať ľudí k podnikaniu. 
Bratislava, 1. septembra 2016
 
Bratislava, 20. mája 2016 - Centrum lepšej regulácie ako reprezentant Slovak Business Agency v Stálej pracovnej komisii Legislatívnej rady vlády SR na posudzovanie vybraných vplyvov v reakcii na pripravovaný návrh z dielne Ministerstva kultúry SR, ktorým sa mení a dopĺňa zákona č. 340/2012 Z. z. o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS vyslovuje zásadný nesúhlas: 
Bratislava, 20. mája 2016
 
Bratislava, 3. marca 2016 - Podnikateľkou Slovenska 2015 sa stala Želmíra Komorechová, majiteľka firmy Kompava. Spoločnosť Kompava vyvíja produkty pre športovcov, ktorých účelom je zabezpečiť všetky funkčné látky, ktoré nie sú schopní prijať bežnou stravou. Cieľom spoločnosti je preventívne ľudí viesť k zdravému životnému štýlu, podporovať ich snahu v udržaní dobrého zdravia do neskorého veku, prevenciou pomáhať eliminovať negatívne dopady nesprávneho životného štýlu a zároveň pomáhať dosahovať skvelé športové výkony.
Bratislava, 3. marca 2016
 
Bratislava 23.11.2015 – Správna rada SBA dnes na svojom zasadaní vzala na vedomie rezignáciu generálneho riaditeľa SBA Branislava Šafárika. 
Bratislava, 24. novembra 2015
 
Bratislava, 17. septembra 2015 – Cestovný ruch je jedným z najdôležitejších hospodárskych odvetví v každej krajine. Ukrýva v sebe obrovský potenciál, ktorý však nie je dostatočne využívaný. Mnohým európskym krajinám chýba systém, ktorý by v tomto odvetví rozvíjal jednotné odborné zručnosti a štandardy. Práve vzdelávanie mentorov je nástroj, ktorý reálne prispieva k profesijnému a osobnému rozvoju pracovníkov v tomto odvetví. Slovak Business Agency (SBA) spolu s partnermi z Rumunska, Litvy a Veľkej Británie realizovala projekt EU Tourism Mentoring, vďaka ktorému sa môžete v oblasti mentoringu posunúť vpred.
Bratislava, 17. septembra 2015
 
Bratislava, 12. októbra 2015 - Dnes o desiatej ráno sa  začal v bratislavskej Starej tržnici bootcamp medzinárodnej startup konferencie TechMatch Slovakia 2015. Startupisti z Európy, Ázie a Slovenska začali pod dohľadom mentorov zo Silicon Valley prípravu na vystúpenia pred  investormi, ktoré sú plánované na stredu, štvrtok a piatok.
Bratislava, 12. októbra 2015
 
Bratislava, 9. októbra 2015 - Slovak Business Agency (SBA) má pre TechMatch Slovakia 2015 iba Rámcovú zmluvu a je pod absolútnou verejnou kontrolou čerpania všetkých skutočných nákladov. 
Bratislava, 9. októbra 2015
 
Bratislava, 2. október 2015 – TechMatch Slovakia 2015 ponúkne počas piatich dní v rámci svojho programu zaujímavých spíkrov, investorov, mentorov či nadnárodných korporácií. Tým najzvučnejším menom a hlavným spíkrom celého podujatia je Guy Kawasaki. Pracoval po boku Steva Jobsa pri vzniku spoločnosti Apple a dnes je jedným z najvyhľadávanejších spíkrov na tému inovácií, sociálnych médií a podnikania.
Bratislava, 2. októbra 2015
 
Bratislava, 22. septembra 2015 - Európske a slovenské startupy sa stretnú s investormi zo Silicon Valley na podujatí TechMatch Slovakia 2015. Cieľom podujatia, ktoré pripravuje Slovak Business Agency,  je spojiť najinovatívnejšie startupy s investormi a korporáciami. TechMatch Slovakia 2015 sústredí v Bratislave 30 zástupcov najvýznamnejších nadnárodných korporácií ako Adobe, Fujitsu, LG, Oracle, Salesforce, Sony a profesorov z Univerzity v Berkeley, investorov zo Silicon Valley a 60 startupov zo Slovenska a Európy. Hlavný spíker podujatia, ktoré bude v Bratislave 12.-16. októbra, bude zo Silicon Valley.
Bratislava, 22. septembra 2015

Zlepšenie podmienok na trhu práce a podnikania štátnych príslušníkov tretích krajín
Slovak Business Agency mapovala prostredníctvom projektu Zlepšenie podmienok na trhu práce a podnikania štátnych príslušníkov tretích krajín podnikateľské prostredie a podmienky na podnikanie, ktoré štátni príslušníci tretích krajín majú na Slovensku. Hlavným cieľom projektu bolo identifikovať bariéry a navrhnúť opatrenia na elimináciu bariér v oblasti podnikania a zamestnávania štátnych príslušníkov tretích krajín a zlepšenie ekonomickej integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín. Projekt sa realizoval v čase od marca 2014 do júna 2015. Cieľovými skupinami projektu boli najpočetnejšie zastúpené skupiny migrantov z tretích krajín na území SR- Číňania, Vietnamci, Rusi, Ukrajinci a Srbi. Prieskum sa realizoval na vzorke 300 príslušníkov tretích krajín a vyše 1000 malých a stredných podnikov.
Bratislava, 16. júna 2015

Ulovia si slovenské startupy investora vo Viedni? Vďaka Slovak Business Agency na Pioneers Festival
Desať vybraných startupov má opäť vďaka iniciatíve Startup Sharks možnosť predstaviť svoj projekt v zahraničí a „uloviť“ si toho správneho investora. Slovak Business Agency (SBA) vyslala do Viedne TOP 10 vybraných startupov, ktoré reprezentujú našu startupovú komunitu.
Bratislava, 29.5.2015

GEM 2014: Slováci sú v podnikaní sebavedomí. Obsadili druhé miesto medzi európskymi krajinami
Na Slovensku okrem podnikateľského sebavedomia stúplo aj vnímanie podnikateľských príležitostí. Vyplýva to z Globálneho monitoru podnikania. Takmer každý štvrtý Slovák si myslí, že v jeho okolí budú v najbližšom čase dobré príležitosti na začatie podnikania. Vyplýva to z výsledkov slovenskej časti renomovaného medzinárodného výskumu Globálny monitor podnikania (GEM) za rok 2014, ktorý realizoval výskumný tím pod vedením docentky Anny Pilkovej z Univerzity Komenského v Bratislave, Fakulty managementu (FM UK). Hlavným partnerom tohto projektu je Slovak Business Agency (SBA).
Bratislava, 29.4.2015

Ktorý slovenský startup prerazí v Silicon Valley?
Až tisícka nadšencov pre podnikanie zažila atmosféru Silicon Valley na vlastnej koži. V spolupráci s najväčšími univerzitami v regiónoch Slovenska zorganizovala Slovak Business Agency sériu prednášok a osobných konzultácií s odborníkmi, ktorí dennodenne rozhodujú o miliónových projektoch. A možno opäť niekto zo slovenskej startupovej scény prerazí  aj na globálnom trhu.
Bratislava, Žilina, Košice, 26.2.2015

Podnikateľka Slovenska 2014
Slovak Business Agency predstavila verejnosti najlepšie slovenské podnikateľky pre rok 2014.
Bratislava, 29.1.2015

Pomoc slovenským firmám pri vstupe na zahraničné trhy
Slovak Business Agency, člen siete Enterprise Europe Network, v spolupráci s partnermi realizuje medzinárodnú konferenciu pod názvom V4 Going Global. Konferencia sa uskutoční dňa 19.11.2014 v Bratislave v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a zameria sa  na identifikáciu obchodných príležitostí, ako aj podporných programov v Japonsku, Moldavsku, Gruzínsku a Albánsku s cieľom priblížiť slovenským firmám podnikanie v daných krajinách.
Bratislava, 12.11.2014

Na Slovensku  podniká 28 % žien. Môžu zviditeľniť svoje  úspechy.
V Bratislave 24.10.2014 Slovenské podnikateľky majú možnosť zviditeľniť svoje podnikateľské úspechy a zabojovať o hlavnú výhru automobil. Slovak Business Agency (SBA) aj tento rok realizuje pre ne súťaž Podnikateľka Slovenska, do ktorej sa môžu prihlásiť len do konca októbra.
Bratislava, 24.10.2014

Výhodnejší úver počas Európskeho týždňa podnikania
V rámci tohtoročného Európskeho týždňa malého a stredného podnikania (SME Week) SBA ponúka zvýhodnené mikropôžičky. Podnikatelia môžu získať od 29.9. do 31.10.2014 až 50 000 eur s 2 % úrokovým zvýhodnením a s možnosťou odkladu splátok istiny do 6 mesiacov od čerpania úveru.
Bratislava, 29.9.2014

Strategický projekt CluStrat prezentoval svoje úspechy na záverečnej konferencii v Benátkach
Počas záverečnej konferencie, ktorá sa konala 18. septembra 2014 v Benátkach, konzorcium projektu CluStrat prezentovalo dosiahnuté výsledky za prítomnosti takmer 120 účastníkov z rôznych krajín.
Bratislava/Benátky, 18.09.2014

Začína sa 15. ročník súťaže Podnikateľka Slovenska
Slovenské podnikateľky majú opäť šancu zabojovať o prestížny titul a zviditeľniť svoje podnikateľské úspechy. Slovak Business Agency (SBA) štartuje súťaž, ktorá sa po prvý krát uskutoční pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica.
Bratislava, 15.9.2014

Národné podnikateľské centrum zabezpečí komplexnú podporu malého a stredného podnikania
Prepojiť akademické inštitúcie a komerčnú sféru má nový národný projekt Podpora zriadenia a rozvoja Národného podnikateľského centra na Slovensku – I. etapa (ďalej NPC), ktorý od 20. mája t. r. realizuje v Bratislavskom kraji Centrum vedecko-technických informácií SR v spolupráci so Slovak Business Agency v rámci Operačného programu Výskum a vývoj z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
Bratislava, 10. júna 2014

Nové klastrové politiky nielen pre Strednú Európu

Nadnárodné konzorcium strategického projektu CluStrat sa spolu s významnými osobnosťami z oblasti klastrových politík stretlo v Bruseli s cieľom identifikovať nové klastrové koncepty na podporu inovačného potenciálu MSP. Klastre sa v Európe stávajú nevyhnutnou súčasťou inovačných politík a napomáhajú k zlepšeniu konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov (MSP).
Bratislava, 14. marca 2014

NARMSP sa od marca mení na Slovak Business Agency
Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) bude s účinnosťou od 1.3.2014 používať nový názov “Slovak Business Agency“ (SBA). So zmenou názvu prichádza aj nová koncepcia podpory MSP na Slovensku. Víziou SBA je stať sa prvou voľbou slovenských podnikov pri vzniku a rozvoji ich podnikania.
Bratislava, 25. februára 2014

Budovy s nulovou spotrebou
Koncom januára 2014 spoluorganizovala Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) v Košiciach odborný seminár v rámci pilotného projektu „Budovy s nulovou spotrebou energie“. Do medzinárodného projektového tímu je zapojené Poľsko, Slovinsko, Česko a Slovensko a to prostredníctvom NARMSP.
Bratislava, 29. januára 2014

2013

2012

2011

2010

2009