Úspešní už počas školy

Študentská podnikateľská cena 2014

Koncom novembra 2014 sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu "Študentská podnikateľská cena 2014", ktorý podporila aj SBA (Slovak Business Agency).

Cieľom projektu je podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň, aby ho počas štúdia i realizovali. Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR. Zároveň títo absolventi resp. v súčasnosti študenti sú potencionálnymi zámestnávateľmi ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami. Najlepší študenti-podnikatelia boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu.

Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v novembri tohto roku v USA. Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „Global Student Entrepreneur Award“.

Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia a spoluvyhlasovateľom bol dvojtýždenník Profit. Generálnym partnerom projektu bola Slovenská sporiteľňa, a.s.

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

1. Milan Fencik - spoločnosť localhost, s.r.o.
2. Pavol Kaleja - spoločnosť Vizualizačky.sk
3. Nikoleta Kocichová – spoločnosť Simple choice, s.r.o.
4. Tomáš Ondrejka – spoločnosť P&T corp,s.r.o.
5. Róbert Schochmann - spoločnosť Anima Technika,s.r.o.

Udelenie hlavných cien:
„Cena JCI-Slovakia“ (originálne podnikateľské riešenie) - Róbert Schochmann - spoločnosť Anima Technika,s.r.o.

„Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR“ (najzaujímavejší podnikateľský nápad) - Nikoleta Kocichová - spoločnosť Simple choice, s.r.o.

„Cena MasterCard za inovácie“ – Pavol Kaleja - spoločnosť Vizualizačky.sk

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Award“ sa stal Pavol Kaleja - spoločnosť Vizualičky.sk

 

Podobné články

  • Hľadáte investora pre svoj startup? Chcete sa dozvedieť, čo sa práve deje na trhu slovenských nápadov s domácim kapitálom? Pozývame vás na odborné fórum, kde budete mať možnosť odprezentovať svoj projekt a vypočuť si inšpiratívnu panelovú diskusiu s investormi. Zúčastnite sa odborného fóra s názvom Slovak venture capital forum.

  • Odborná hodnotiaca komisia, zložená zo zástupcov TUKE, priemyselnej sféry, úspešnej startup komunity, potenciálnych investorov a Slovak Business Agency (SBA), ktorá súťaž sponzorsky podporila, hodnotila startupy, ktoré prezentovali svoje biznis plány v Startup Centre TUKE.

  • Mladé tímy si prevzali ceny StartupAwards.sk 2014. Najviac zaujal projekt prenosného pasívneho domčeka.