SBA ako partner podporilo iniciatívu Grow with Google – Pomáhame Slovensku rásť

Pandémia koronavírusu mala okrem dopadu na našu ekonomiku aj vplyv na zmenu správania sa podnikateľov. Ukázala, že lepšie využívanie technológií, internetu a mnohých dostupných online nástrojov, by mohlo oživenie ekonomiky urýchliť a stabilizovať podnikateľské prostredie. No a v neposlednom rade ho pripraviť na ďalšie možné krízové situácie.

No nie každý disponuje optimálnymi digitálnymi zručnosťami. A práve tu vidí Google možnosť, ako slovenskú spoločnosť podporiť. V prvej fáze pôjde o pomoc malým a stredným podnikom pri oživovaní biznisu pomocou online nástrojov a podporiť tak ekonomiku v rámci dlhodobej iniciatívy Grow with Google – Pomáhame Slovensku rásť.

Programy pre malé a stredné podniky

Nový vzdelávací program reaguje na potreby firiem v súvislosti s pandémiou. Cieľom je poskytnúť firmám praktické návody, ako využiť internet pre rast svojho biznisu. Ľudia pôsobiaci v malých a stredných firmách sú často odborníkmi v oblasti svojho podnikania, ale chýbajú im odborné znalosti v iných oblastiach.

Bezplatný 10-týždenný program SMB Academy bude prebiehať od začiatku októbra do decembra 2020. V rámci programu sa firmy naučia ako byť dohľadateľný online, získajú praktické návody, ako predávať online, expandovať do zahraničia a efektívne spolupracovať. Jednotlivé lekcie budú na firmy distribuovať samotní partneri programu a v upravenej forme budú publikované na portáli Podnikajte.sk. Ďalší záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára alebo môžu navštíviť nový web Google pre malé a stredné firmy, ktorý im poskytne všetky praktické návody na jednom mieste, vrátane ponúk od externých partnerov.

Ďalším nosným projektom pomoci slovenským firmám je spustenie programu, ktorý je určený pre pokročilejších podnikateľov so zameraním na akceleráciu ich biznisu pod názvom Business Academy. Okrem vzdelávania získajú zapojené firmy aj individuálne biznis konzultácie s odborníkmi a po jeho ukončení obdržia certifikát o absolvovaní. Tento bezplatný 8-týždenný program pre 30 vybraných firiem z Česka a Slovenska bude prebiehať od 1. októbra do 19. novembra 2020 a firmy sa do programu môžu prihlásiť do 26. septembra 2020.

„V Slovak Business Agency (SBA) sme veľmi radi, že môžeme ako partner podporiť vzdelávací program spoločnosti Google, keďže naším cieľom je rovnako podpora malých a stredných podnikateľov. Práve oni tvoria až 99,9 percenta všetkých podnikov na celom Slovensku, dopadmi koronakrízy sú však najviac ohrození a tak potrebujú intenzívnu podporu nás všetkých. Verím, že aj tento program im dobre poslúži na to, aby si svoje firmy dokázali udržať a zabezpečiť ich rozvoj,“ hovorí Marián Letovanec, riaditeľ sekcie národných a medzinárodných programov Slovak Business Agency.

„Vítam tento projekt, ktorého cieľom je pomôcť malým a stredným podnikateľom zvýšiť potenciál ich podnikania. Koronavírus zmenil mnohé veci, ktoré fungovali ešte pred pár mesiacmi. Dnes si už aj menšie podnikateľské subjekty naplno uvedomili potrebu svojej prítomnosti v online priestore. Pandémia Covid-19 okrem mnohých ťažkých výziev priniesla tiež veľkú príležitosť spraviť zásadný posun v digitalizácii a informatizácii Slovenska. Som rada, že pri tejto celospoločenskej zmene podáva pomocnú ruku aj spoločnosť Google,“ uviedla vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

„Mnohí z nás počas pandémie zistili, že internet môže byť skutočným záchranným kolesom. Firmy, ktoré dokázali reagovať na zmenu nielen vďaka kvalitnej infraštruktúre, ale aj potrebným digitálnym zručnostiam dokázali krízovú situáciu zvládnuť lepšie. No mnoho firiem stále netuší, ako na to, a preto im chceme pomôcť prostredníctvom užitočných nástrojov a bezplatným vzdelávaním,“ hovorí Rasťo Kulich, šéf slovenského Googlu a dodáva: „Spustenie vzdelávacieho programu zameraného na firmy za podpory našich partnerov je len prirodzeným pokračovaním nášho úsilia.“

 

Celé znenie tlačovej správy si môžete stiahnuť TU

 

Iniciatívu okrem Slovak Business Agency podporili Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Slovenská inovačná a energetická agentúra a jej platforma Inovujme.sk. Tiež Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu, Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku a podnikajte.sk.