Ideamart.sk – online trhovisko

Ideamart.sk je on-line trhovisko, ktorého cieľom je sprostredkovať kontakt medzi individuálnymi investori a perspektívnymi podnikateľskými projektmi, ktoré potrebujú kapitál. Ideamart.sk vznikol ako odozva na skúsenosti Združenia mladých podnikateľov s prevádzkou slovenskej siete neformálneho rozvojového kapitálu pod názvom Klub podnikateľských anjelov Slovenska.

Na túto sieť sa obracajú mnohí podnikatelia, ktorých projekty nespĺňajú nároky kladené investormi, čo však neznamená, že ich projekty nemôžu byť konkurencieschopné. Ďalším príkladom sú takí podnikatelia, ktorí nepotrebujú rizikový kapitál, ale napríklad len úverové financovanie. Ideamart dáva podnikateľom (budúcim podnikateľom) rovnakú možnosť osloviť investorov bez rozdielu na ich potreby.

Služby portálu Ideamart.sk môže bezplatne využiť každý, kto hľadá partnera na realizáciu alebo rozvoj svojho podnikateľského  projektu, resp. má podnikanie, ktoré chce predať. Registráciou na portáli Ideamart.sk získate možnosť uverejniť neobmedzené množstvo svojich podnikateľských projektov a nájsť pre ne investora. K týmto podnikateľským projektom zároveň máte možnosť získať spätnú väzbu. Zároveň prostredníctvom kontaktného formulára získajú podnikatelia možnosť aktívne osloviť tých investorov, ktorí uverejnili svoju ponuku.

Podobné články

  • Crowdfunding patrí medzi novo vznikajúce alternatívne formy financovania spájajúce priamo tých, ktorí majú k dispozícii finančné prostriedky a chcú ich požičať alebo investovať s tými, ktorí potrebujú prostriedky na financovanie konkrétneho projektu.

  • Slovenskí študenti môžu vyhrať 15 000 eur na rozvoj svojho podnikania. Všetko, čo k tomu potrebujú je preukázať podnikateľský potenciál, inovácie vo svojom sektore a jasný plán ako zámer premeniť na skutočné podnikanie.

  • 100 000 eur pripravila Európska komisia pre víťazku ceny „Ženy inovátorky 2014“. Chce tak upriamiť pozornosť na podnikateľky, ktoré prinášajú na trh zaujímavé inovácie.

DISKUSIA