Inkubátor NPC: Kreativita je vítaná

Po rozhovore s chalanmi z iGenius vám prinášame ďalší rozhovor. Tentoraz sa viac dočítate o našej šikovnej šperkárke, ktorá je súčasťou Inkubátora NPC od minulého leta. Národné podnikateľské centrum v Bratislave je otvorené pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o podnikanie, ale predovšetkým pre podnikateľov, ktorí sa chcú v biznise posúvať a rásť. Presne s takou motiváciou prišla do Inkubátora aj Soňa Horvatovičová. Ako ona vníma Národné podnikateľské centrum, ako jej program dopomohol k rozbehnutiu vlastnej dizajnérskej značky? Prečítajte si zaujímavý rozhovor.

Soňa, tebe sa vďaka Inkubátoru podarilo rozbehnúť svoju vlastnú dizajnérsku značku. Čo si majú čitatelia pod tým predstaviť?

Venujem sa vlastnej tvorbe šperkov zo zlata a striebra, do ktorých sa snažím pretaviť svoju predstavu o modernom klenote. Častokrát tvorím šperky na mieru. Zaoberám sa tvorbou osobných šperkov, ktoré majú ambíciu zhmotniť istý moment či emóciu v čase, alebo majú pre nositeľa špeciálny význam či posolstvo. Vytvorila som si vlastnú značku SHEM design collective, kde ponúkam okrem svojich vlastných kúskov aj šperky iných značiek, ktoré objavujem na cestách a ktoré vynikajú svojím originálnym dizajnom. 

Aký bol hlavný dôvod na členstvo v Inkubátore NPC, vidíš nejaké zmeny po ročnom pôsobení v ňom?

Dôvod prečo som sa uchádzala o členstvo bol jednoduchý. Chýbal mi fyzický priestor. Inkubátor sa mi stal zázemím pre administratívnu časť mojej práce, ktorú musím urobiť za počítačom - marketing, obsluhu e-shopu a podobne. Samotnú výrobu šperkov totiž realizujem vo svojom ateliéri. Podobne zmýšľajúci ľudia, ktorí realizujú vlastné nápady, technické zázemie, pokoj na sústredenie, možnosti konzultácií a podpory, rozvojové semináre a workshopy a ďalšie možnosti v Inkubátore NPC - to všetko ma posúva nielen pracovne, ale aj osobnostne. V začiatkoch realizácie vlastného projektu málokto hneď dokáže naplno uchopiť všetky potrebné úlohy, keďže je toho nesmierne veľa, čo sa ukazuje neustále ako nová výzva. Je potrebné nasmerovať svoju energiu správnym smerom a k tomu prispieva aj vhodné prostredie, u mňa teda rok v Inkubátore stál za to.

CHCETE ZÍSKAŤ ČLENSTVO V INKUBÁTORE?  PRIHLÁSTE SA

Spomínala si široké spektrum služieb programu, ktoré aktivity využívaš najviac?

Využívam rôzne možnosti konzultácií s odborníkmi na najrôznejšie témy. Či už sú to rady v oblasti účtovníctva, marketingu, právne poradenstvo alebo osobný mentoring. Mentora oceňujem najmä ako konzultanta mnohých svojich rozhodnutí. Keďže som SZČO a fungujem sama, je fajn mať možnosť prebrať svoje videnie skutočností s niekým nestranným. S niekým, kto má reálne biznis skúsenosti a chápe vás aj osobnostne. S mojou mentorkou Martinou Hríbikovou sme si úplne sadli. Spolupráca s ňou ma nesmierne baví a napĺňa. Pracujeme spolu na nastavovaní priorít, dosahovaní cieľov, posúvaní vízie a rozvoja ďalších možností. Dáva mi potrebnú spätnú väzbu a nestranný pohľad ako aj rady v oblasti biznis rozhodnutí. Spoločne sme vdýchli značke SHEM kus mojej duše.

Čo by si odkázala tým, ktorí nevedia, či sa do Inkubátora prihlásiť, alebo nie?

Nemáte čo stratiť. Jedine získať - bezplatný office v centre mesta s prístupom 24 hodín denne, plus ďalšie benefity ako odborné poradenstvo, semináre, osobného kouča. A aby som nezabudla, priestor pre motiváciu a ďalší rozvoj je tiež v cene :)

Výzva je ešte stále otvorená a prihlásiť sa tak môžu podnikatelia, ktorí spĺňajú podmienky projektu.

CHCETE ZÍSKAŤ ČLENSTVO V INKUBÁTORE?  PRIHLÁSTE SA