Zažite s nami Podnikateľskú fiestu!

Si podnikateľ, začínajúci podnikateľ alebo máš záujem sa čo to dozvedieť o podnikaní? Príď na Podnikateľskú fiestu! Čaká ťa poriadna nálož informácií, zaujímavostí a praktických rád, ktoré ti pomôžu v biznise. A tiež ochutnávka skvelého jedla, ktoré ti dodá energiu. Príď na fiestu a môžeš debatovať,  vypočuť si zaujímavé príbehy menších aj väčších firiem a získať know-how pre seba. Hovoriť sa bude o tom, ako získať šikovných zamestnancov, keď ich je na trhu málo, a ako čo najlepšie odprezentovať ponúkaný plat v inzerátoch. Dozvieš sa, ako uspieť v biznise so Zero Waste prístupom, ale aj v prostredí online, kde je čoraz väčšia konkurencia. A popritom ti profesionálny kuchár a mladá blogerka ukážu, ako môžeš znížiť odpad doma alebo v gastro prevádzke. 

Celým podujatím bude sprevádzať Sajfa, ktorý tiež porozpráva o tom, ako sa z rádia dostal až na Youtube, kde ho sleduje vyše 150-tisíc ľudí.

Chceš prísť? Tak si zapamätaj dátum 3. október - čaká ťa skvelá Podnikateľská fiesta!

 
A POZOR! Tento rok ju zažijete už aj v Košickom, Žilinskom a Banskobystrickom regióne!

 

Program

Registrácia: od 13:00                                     

Online registrácia: kapacita podujatia je obmedzená, zabezpečte si svoje miesto prostredníctvom registrácie na http://bit.ly/Podnikatelska_fiesta   

               

POZOR! Program budeme priebežne upravovať a dopĺňať aby sme Vám pripravili čo najpestrejšiu škálu podnikateľských príspevkov!

 

Predpokladaný čas panelov:   

13:30 – 14:00 Sajfa    

14:00 – 15:00 HR panel – Výzvy a a riešenia pre malé a stredné firmy v oblasti zamestnávania 

15:00 – 15:30 Cooking show Vojta Artza

15:30 – 16:30 Zero Waste panel   -  Zero Waste ako podnikateľská príležitosť pre váš biznis

16:30 – 17:00 Cooking show Vojta Artza

17:00 – 19:00 Marketing panel – Ako propagovať a podporovať vlastný biznis (povinná registrácia - formuláre nižšie)

NEPODNIKATELIA: formulár tu →  http://bit.ly/AkoPropagovaťApodporitVlastnyBiznis

PODNIKATELIA: formulár tu →  https://goo.gl/forms/R2dRYe8MtePSQcJD3)

 

Programové panely:

Úvodná prednáška

Matej „Sajfa“ Cifra a jeho podnikateľský príbeh Ako sa z moderátora rádia a televízie stala vplyvná a obľúbená značka aj na sociálnych sieťach.

 

HR – Výzvy a a riešenia pre malé a stredné firmy v oblasti zamestnávania  

Ako si ujasniť koho podnikateľ skutočne potrebuje? Kde hľadať kvalifikovaných ľudí najmä v regiónoch s nízkou nezamestnanosťou? Akým inzerátom zaujať? Je riešením poobhliadať sa po pracovných silách zo zahraničia? Aké sú výhody a nevýhody zamestnávania cudzincov? Ako ovplyvnilo nábor ľudí povinné zverejňovanie platov a nedostatok ľudí na trhu práce?

 

Zero Waste -  Zero Waste ako podnikateľská príležitosť pre váš biznis

Dá sa na Slovensku úspešne spojiť podnikanie a Zero waste? Experti so skúsenosťami z biznisu či neziskového sektora môžu pozitívne ovplyvniť aj vašu podnikateľskú cestu.

 

Marketing - Ako propagovať a podporovať  vlastný biznis

Rozmýšľate nad vlastným podnikaním alebo už podnikáte a chceli by ste sa dozvedieť, ako správne odprezentovať svoj vlastný biznis? Na našom seminári sa dozviete nielen, ako čo najlepšie prezentovať vlastné podnikanie, ale získate aj typy, ako ho podporiť.

 

Predstavenie rečníkov:

Zero Waste:

Výzvy Zero Waste prevádzky

Dada a Matúš, U Dobrožrúta

Začínali ako blog, potom vyrábali a dodávali koláče a pekárenské výrobky do kaviarní. Teraz majú prvú Zero Waste pekáreň a obchod v Bratislave. Aké výzvy prináša Zero Waste život a samotné podnikanie?

 

Prvky Zero Waste vo veľkoobchode

Martin Krajčovič, METRO

Aj napriek veľkosti a rôznorodosti sortimentu, METRO sa tento rok rozhodlo začať napĺňať princípy Zero Waste. Či už ide o projekt Kancel bez koša, vzdelávanie podnikateľov a gastro profesionálov, alebo EKO sortiment nielen na festivaly, METRO ukazuje, že aj malé kroky môžu smerovať k udržateľnejšej spoločnosti. Kde začať a ako postupovať pri aplikovaní EKO princípov vo veľkoobchode?

 

Osveta pre EKO domácnosť

Lucia Grigová, blog Do poslednej omrvinky

Inovatívna mama na materskej, ktorej nápady menia akúkoľvek surovinu na jedinečný gastronomický zážitok a to bez zbytočného potravinového odpadu. S blogom Do poslednej omrvinky Vám naozaj neostane nič nazvyš a výborne si pochutnáte. Aj takto môže vyzerať osveta v oblasti Zero Waste. Ako sa dá prepojiť s materstvom a podnikaním?

 

HR:

Nábor zamestnancov ako hlavná výzva pre firmy

Ján Paciga st., Pekáreň Paciga

Ako firmy hľadajú zamestnancov, keď ich je na trhu nedostatok? Musia loviť v cudzine a ponúkať vyššie platy? Ján Paciga o tom vie svoje, riadi pekársku a cukrársku výrobu v Spišskej Novej Vsi a viacero predajní s potravinami a bytovými doplnkami. Nábor zamestnancov je aj pre neho v posledných mesiacoch kľúčovou témou.

 

Vladimíra Neuschlová, Leadership konzultantka, Uplift Consulting

Počas manažérskej role pre nemecký koncern Henkel najala  pre jeho bratislavskú pobočku osobne viac ako 150 zamestnancov. Od roku 2016 pracuje na Slovensku ako leadership konzultantka a koučka, a pomáha majiteľom firiem riešiť otázky ohľadom výberu a vedenia ľudí. Čo sa o profesionálnom nábore zamestnancov vo veľkých spoločnostiach môžu ľahko naučiť aj malé a stredné firmy? Prečo je rovnako dôležité nielen nového človeka vybrať, ale aj pozorne ho počas skúšobnej doby sledovať – a čo treba podchytiť hneď v prvých týždňoch?

 

Juraj Sasko, CEO Visibility

Skúsenosti šéfa poprednej marketingovej firmy pri nábore zamestnancov v oblasti služieb. Akí sú zamestnanci mileniáli, s ktorými pracuje najčastejšie? Aké taktiky pri nábore zamestnancov sa vám osvedčili vo vašej firme? Kde ich najčastejšie hľadáte (doma, v cudzine) a cez aké kanály (inzercia, školy) – v čom je najväčší problém a ako ho riešite?

 

Marketing:

Ako propagovať a podporovať  vlastný biznis

Zulf Hyatt Khan, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Beccus

Spoločnosť Beccus pôsobí ako obchodná agentúra a tiež ako sprostredkovateľ slovenského priemyslu v zahraničí a zdrojov PZI pre miestne priemyselné odvetvia, ktoré sa chcú rozšíriť doma i v zahraničí. Zulf Hyatt Khan je obchodným zástupcom v strednej Európe so svojou obchodnou poradenskou agentúrou špecializujúcou sa na poskytovanie strategických partnerstiev slovenských MSP a (CIS) na Blízkom východe v oblasti súkromného sektora vo vedúcich pozíciách. Z. H. Khan  je zahraničný lektor, ktorý úzko spolupracuje so súkromnými aj verejnými sektormi, ktorý sa podieľal na niekoľkých veľkých projektoch, a taktiež spolupracoval s mnohými firmami ako Fortune 500 / Forbes / Kráľovskými rodinami / vládnymi subjektmi v 16 samostatných krajinách.