VIDEO: Jedinečná výstava cirkulárnej ekonomiky ukázala, že sa dá podnikať aj udržateľne

Slovak Business Agency v rámci medzinárodného projektu MOVECO organizovala jedinečnú výstavu cirkulárnej ekonomiky na Slovensku. Odborná aj laická verejnosť si tak mohla prezrieť produkty a riešenia firiem, ktorým nie sú cudzie pojmy ako recyklovanie, ekodizajn, opätovné používanie, refurbishing, upcycling alebo zero waste.

Témou výstavy bolo predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničných krajín ako Slovinsko, Rakúsko a Nemecko.

Popri výstave boli organizované aj sprievodné podujatia a workshopy na tému cirkulárnej ekonomiky zamerané aj na potreby podnikateľov či študentov univerzít.

Výstava mala putovný charakter – prechádzala krajinami Nemecko, Slovinsko, Slovensko, kde mala zastávku aj v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Momentálne sa do konca mája 2019 nachádza v rakúskom Linzi.

Na výstave ste mohli nájsť produkty a služby týchto slovenských firiem a organizácií: Curaprox Slovensko, Umelohmotné, Zebracomp.sk, SK-Tex, Sensoneo, Včelobal, JRK Slovensko, VermiGo, Nosha, Nosene, Ekocisticky, créeme, sobi.eco, Repairably, innogy Slovensko, Reduca.cz, 2SIScosmetics, Mesačnica, Innogy, Luminia, BOKSi, Dutka, Refill Case, Sensoneo, Ekolumi, Inštitút Cirkulárnej Ekonomikypublikácie o cirkulárnej ekonomike, ktoré poskytlo Ministerstvo životného prostredia SR.

Pozrite si VIDEO na portáli Enviro.sk, v ktorom Vám predstavíme výstavu a projekt MOVECO (Jana Bieliková, SBA), koncept cirkulárnej ekonomiky (Petra Csefalvayová, INCIEN) a niektoré príklady cirkulárnych stratégií z podnikateľskej praxe (kompostér VermiGo, Fair Smart Meter, Repairbaly a Curaden Slovakia).

Link na video: https://bit.ly/2LW3Ifv

Video pre nás natočilo vydavateľstvo Verlag Dashöfer.

O výstave napísal aj portál Čierna labuť. Odpady-portal.sk bol s kamerou prítomný aj na otvorení výstavy v januári 2019 spojenom s diskusiou na tému zero waste v podnikaní. Pozvanie prijali hostia zo slovenských spoločností Umelohmotné, U Vážky, Sensoneo a Ekolumi

Galéria fotografií z výstavy:

Súvisiace články:

Budúcnosť patri obehovej ekonomike

Druhé stretnutie projektových partnerov v Nitre

Tlačová správa: “Váš odpad je pre nás pokladom”

VIDEO: Ako na plasty v podnikaní? Praktický seminár ukázal inšpiratívne príklady zo Slovenska

Tlačová správa: Obehové hospodárstvo: Projekt MOVECO predstavuje výsledky oceňovania za inovácie a nadnárodnú stratégiu pre obehové hospodárstvo