Hľadáte nových zahraničných partnerov? Vyskúšajte Partnering Opportunities Database

Chcete preraziť do zahraničia? Čo ak by sme vám ponúkli pomoc. Máme k dispozícii databázu s niekoľko tisíc obchodnými dopytmi a ponukami zo 68 krajín sveta. Využite ju!

Ako to funguje?

Základom je vytvoriť si profil. Jasný profil, ktorý zrozumiteľne opisuje vašu ponuku alebo dopyt, je kľúčom k úspechu.

Ako partner EEN vám s vytvorením profilu radi pomôžeme. Najprv sa trochu spoznáme. Porozprávame sa o vašej firme a jej plánoch. Identifikujeme produkt alebo službu, ktorú by ste radi ponúkali zahraničným partnerom alebo naopak, ktorú od partnerov potrebujete. Na základe krátkeho formulára vytvoríme v databáze profil v anglickom jazyku a po jeho schválení bude viditeľný pre slovenské i zahraničné firmy a ostatných partnerov EEN. Aby sme vedeli vyhodnotiť úspešnosť projektu EEN  a zároveň zaručili férovosť výberu, profil  bude anonymný a teda v ňom nebude uvedený názov spoločnosti. Ak niekto prejaví záujem o spoluprácu, jednoducho vám sprostredkujeme „horúci kontakt“.

Sami tiež môžete v databáze vyhľadávať relevantné dopyty a ponuky. Keď vás nejaký zaujme, vytvoríme spolu tzv. Expression of Interest (EOI). To znamená, že pre vás vyžiadame kontaktné údaje na zahraničného obchodného partnera, o ktorého profil ste prejavili záujem.

Samotná komunikácia s protistranou je od toho momentu na vás a je vo vašich rukách, čo z nej vyťažíte.

Aké sú výhody POD?

Vďaka POD hľadáte obchodné príležitosti tam, kde sú. Už žiadne „cold calls“, googlenie firiem alebo prechádzanie množstva generických kontaktných databáz s nádejou, že niekto prejaví záujem o vaše produkty alebo služby. Keďže sa v Partnering Opportunities Database nachádzajú len profily, ktoré sú overené partnerskými organizáciami, a firmy si ich vytvorili dobrovoľne s úmyslom hľadať obchodných partnerov, prvý predpoklad na úspešné nadviazanie spolupráce je splnený.

Vytvorenie profilu je hradené z projektu Európskej komisie, čo v praxi znamená, že je pre vás bezplatné. Profil je aktívny jeden rok a ak sa rozhodnete, že má pre vás prínos, predĺžime ho ešte o ďalší rok. 

Vytvorením profilu nestratíte nič, môžete len získať. Kontaktujte nás na een@sbagency.sk

NÁŠ TIP: Zaregistrujte sa na stránke https://www.een.sk/ a získajte tak prístup k novinkám zo sveta EEN. Ako svoju kontaktnú organizáciu môžete označiť Slovak Business Agency a my vám radi pomôžeme zorientovať sa v službách EEN.