Sulinke pomohla mikropôžička znížiť náklady

 

 

Mesačník Podnikanie - február 2014

V severnej časti Ľubovnianskej Vrchoviny pri obci Sulín v údolí rieky Poprad, vyvierajú pramene minerálnej vody Sulinky. Prvá zmienka o kvalitách minerálnej vody v Sulíne sa datuje do roku 1836.

Podnik, ktorý vyrába prírodnú liečivú minerálnu vodu Sulinka čerpal mikropôžičku od NARMSP na nákup automatického monitorovacieho systému sledovania parametrov zdroja minerálnej vody, technológiu plniacej a zatváracej linky na sklenené fľaše a technológiu myčky a plničky.

Konateľ podniku Ján Špes uviedol, že mu mikropôžička pomohla zvýšiť produktivitu práce, znížiť náklady, vyhovieť hygienickým normám, sprístupniť pre kontrolné orgány nezávisle priebežne monitorované chemické zloženie ním plnenej minerálnej vody vďaka inštalovanému automatickému monitorovaciemu systému. Otvoril tiež nové trhy v Ruskej federácii a v Číne.

Firma Sulinka, s.r.o. dlhodobo a systematicky investuje do fixných aktív a modernizácie výrobnej technológie na plnenie a distribúciu minerálnej vody. Realizuje jeho inovatívnu rozvojovú stratégiu postavenú na originalite vlastných produktov zo Slovenska a na rešpektovaní hygienických noriem a ekologickej legislatívy  SR a EÚ. V roku 1843 bola verejnosť oboznámená o výnimočných vlastnostiach tejto vody, ktorá sa už vtedy využívala ako diétny nápoj a aj ako liečebný prostriedok s veľmi dobrými výsledkami. Voda sa využíva pri chudokrvnosti, žalúdočných a črevných kataroch a ochoreniach dýchacích ciest.

www.limo.sk

Podobné články

  • Firma EKOSAL bola založená v roku 1993. Počas pôsobenia na slovenskom trhu získala bohaté skúsenosti v oblasti progresívnych energetických systémov (oblasť vykurovanie: elektro - plyn, príprava TÚV, klimatizácia a regulácia).

  • Spoločnosť BODNÁR plus, s.r.o. Jána Bodnára je na trhu s výrobou sedacích súprav už od roku 1992. Zakladá si na kvalite, tradícii, rýchlych dodacích lehotách a kvalitnom servise.

  • Stavebno-obchodná firma Čech podniká v oblasti výstavy nájomných bytov a snaží sa byť inovatívna. Zameriava sa hlavne na obnovu bytových domov (zateplenie fasád a sanácia balkónov), obnovu a reštaurovanie historických fasád, zateplenie rodinných a administratívnych budov.